Kérdése van? Hívjon minket! +36708811380

Blog

Hogyan történik egy konténer szigetelése és miért fontos?

2024.09.09 14:14
Hogyan történik egy konténer szigetelése és miért fontos?

A konténereknek rendkívül fontos szerepe van a szállítmányozási és logisztikai területen, azonban manapság egyre népszerűbb a lakóegységként történő alkalmazásuk is. A konténerházak fenntartható és környezetbarát alternatívát jelenthetnek az ingatlanpiacon, azonban ehhez a funkcióhoz elengedhetetlen a megfelelő hőszigetelés is. Alábbi blogcikkünkben annak járunk utána, hogyan néz ki egy konténer szigetelése, és miért fontos, hogy erre odafigyeljünk.

A konténerek használatának előnyei

A konténerhasználat számos előnnyel rendelkezik, és rendkívül széles körben alkalmazható. Tulajdonképpen alig van ma olyan terület, ahol ne lehetne hasznát venni. Ha a konténerre gondolunk, az emberek többségének a hajózásban használt hatalmas tárolóegységek jutnak eszébe, pedig nem csupán raktározási, tárolási célra használhatók.

Konténerekből készülhet iroda, lakóház, nyaraló, fürdőhelyiség (szaniter), garázs, de még kávézó is. A konténer panelei ugyanis személyre szabottan alakíthatók, akár több panel is összekapcsolható, így növelve a létesítmény méretét.

További előnyök:

  • gyors, akár azonnali megoldást jelent
  • bárhol könnyen telepíthető
  • környezetbarát és fenntartható
  • stabil szerkezetűek
  • költséghatékonyak, hisz jóval kedvezőbb áron elérhetők, mint egy épített létesítmény

A konténer szigetelése: szigetelt panelek és hajókonténerek

Nagyon fontos különbséget tenni a feljebb már említett hajókonténerek és az előregyártott szigetelt konténerpanelek, konténerek között. A hajókonténerek ugyanis 4 milliméteres acéllemezekből készülnek, amelyeket csak utólag lehet hőszigetelni, hogy emberi tartózkodásra is alkalmassá váljanak. Az előregyártott irodakonténerek esetén a paneleket már eleve szigetelve készítik. Utóbbi eleve vastagabb fallal rendelkezik (minimum 60 milliméter), illetve az úgynevezett szendvicspaneles megoldással (amelyet a Mobilainernél is alkalmazunk) készül, amely annyit jelent, hogy a külső és belső borítás közé kerül a szigetelőanyag. Ez az anyag segíti a későbbiekben a konténer teljes hőszigetelését.

Milyen egyéb módokon történhet még a szigetelés?

A hagyományos szigetelési módszerek, amelyeket épített házak esetén alkalmaznak, a konténereknél is kiválóan működnek, de számos egyéb alternatív lehetőség is a rendelkezésünkre áll.

EPS

A hagyományos EPS hőszigetelő lemezek, illetve a fújt vagy táblás (polisztirol) hőszigetelő rendszerek a konténerek, konténerházak esetén is jól alkalmazhatók. A szigetelésre ez esetben is vakolat vagy burkolat kerül, így külső megjelenésben is majdnem olyan eredményre számíthatunk, mint egy normál ház esetén. A táblás szigeteléseknél figyelni kell arra, hogy megelőzzük a hőhíd kialakulását, amely a táblák közötti résben jöhet létre. Ez a jelenség egy illesztésmentes szigeteléssel azonban egyszerűen áthidalható.

Gyapot

A kőzet-, üveg- és ásványgyapot is gyakori szigetelésre használt anyag. Itt a párazárásra kell nagy figyelmet fordítani, mert ha a pára bejut a konténer belsejébe, hővezetővé válik. Hosszú távon pedig ez ahhoz vezethet, hogy a szigetelés elveszíti funkcióját. Emiatt a gyapottal történő szigetelés kiegészül a PIR vagy PUR szigeteléssel is.

Konténer szigetelése alternatív módszerekkel

A konténerek, konténerházak sokkal fenntarthatóbb megoldásokat kínálnak, így nem véletlen, hogy a szigetelést tekintve is léteznek jóval ökotudatosabb alternatívák.

Habszigetelés

A leggyorsabb és legegyszerűbb környezetbarát szigetelési forma a habszigetelés. A purhabot külső és belső szigetelésre egyaránt használhatjuk, azonban érdemes arra odafigyelni, olyan terméket vásároljunk, amely nem tartalmaz poliuretánt. A poliuretán ugyanis rendívül káros a tüdőre, és kükönböző felső légúti panaszokat, asztmát okozhat.

Pamut

Az újrahasznosított pamut szigetelés egy nagyon fenntartható megoldás, amelyeket használt ruhákból készítenek. Miután az anyag elkészült, tűzgátlóval vonják be. Hátránya, hogy nedvesedés esetén lassan szárad ki, ami viszont penészesedéshez vezethet.

Gyapjú

Hasonlóképp működik, mint a gyapjú, azonban itt nincs szükség külön tűzgátlásra, ugyanis a juhgyapjúban található lanolin természetes módon tartalmazza ezt. A vizesedés és a penész problémája viszont itt is fennáll.

Parafa

A parafa biológiailag lebomló anyag, amely hangszigetelésre is kiválóan alkalmas. Ezzel a környezetbarát módszerrel két legyet üthetünk egy csapásra, hisz a hő- és zajproblémákat is kiküszöbölhetjük.

Miért fontos a konténer szigetelése?

Bármilyen célra is szeretnénk konténert használni, a szigetelést nem hanyagolhatjuk el. Akár eszközöket szeretnénk benne tárolni, akár a lakhatás a cél, a különböző időjárási viszontagságokat minden esetben ki kell szűrnie egy jól szigetelt konténernek. A nyári melegekben fontos, hogy jól szellőzzön és ne érje pára a belső tereket, télen pedig a fagy és a hideg ellen kell óvnia. Szerencsére rengeteg módszer létezik a szigetelésre, ami biztosítja, hogy a konténereket ugyanolyan módon alkalmazhassuk, mint a hagyományos épületeket.

A konténerszigeteléssel megvalósulhat az a jövőkép, amelyben az építkezések helyét átveszik a jóval költséghatékonyabb és környezettudatosabb konténerházak. Ráadásul még a stílusos kinézetről sem kell lemondani, hisz a különböző speciális burkolási, vakolási technikákkal igazi luxust alakíthatunk ki magunk számára.

Konténerek a Mobilainer kínálatában

A Mobilainer kínálatában többféle konténer közül is válogathat, melyeket kedvező áron tudunk biztosítani vásárlóinknak. A vásárlás mellett van lehetőség bérlésre is, amely nagyszerű alternatíva olyan esetekben, amikor a konténerre csupán meghatározott időre van szükség. Korszerű technológiával, prémium minőségű acélból készült konténereink tartós megoldást és kényelmet nyújtanak minden felhasználónak.

Mi jellemzi a Mobilainer konténereit?

  • Mobilitás: ergonomikus kialakításuknak és könnyűszerkezetes vázuknak köszönhetően könnyedén mozgathatók
  • Erős, stabil szerkezet
  • Erősített talapzat: lehetővé teszi a betonalap nélküli telepítést
  • Rendelkeznek vízelvezető rendszerrel, így a festést is óvják a korróziótól
  • Kiváló minőségű hő- és hangszigeteléssel rendelkeznek, továbbá a cementlap alulról víz- és párazáró elemmel ellátott
  • Nagy belmagasságuk révén nincs bennük dobozérzete a felhasználónak
  • Esztétikum: konténerlemezeink dekoratívak és tetszés szerint festhetőek

Szigetelt konténerek a Mobilainernél

Cégünk szigetelt konténereket forgalmaz, hogy vásárlóink azonnal a legnagyobb kényelemhez jussanak. Rendelést követően 48 órán belül kiszállítjuk Önnek a választott terméket, amelyet az ország bármely pontjára rendelhet. Nálunk a minőség és az ügyfelek elégedettsége az első, ezért erre 12 hónap garanciát vállalunk.

Nem kell a konténer telepítésével foglalkoznia: ezt szakembereink gyorsan és rugalmasan elvégzik, hogy Ön mielőbb használatba vehesse. Áraink és a konténerek méretei típustól és felszereltségtől függően alakulnak, így minden esetben személyre szabott ajánlatot tudunk adni. Termékeink egyszerűen testre szabhatók, így egyedi és különleges megoldásokra is van lehetőség.

Ha Ön is megbízható és profi céget keres konténervásárláshoz, válassza a Mobilainert! Kérdés esetén vegye fel velünk a kapcsolatot, kollégáink mindenben a segítségére lesznek.